piątek, 8 czerwca 2012

Wiesz, ja nie mam parcia na kasę!


Wiele osób w gronie moich znajomych w odpowiedzi na fakt, iż prowadzę własny biznes i staram się by moja firma rozwijała się jak najlepiej odpowiada (często nie będąc nawet pytanym): "Wiesz ja nie mam parcia na kasę". A moim zdaniem chyba każdy zdrowy człowiek realizując swoje marzenia chce by je spełniać i osiągać założone cele a nie otwierać działalność tylko po to by pokazać znajomym jak to pięknie idzie się na dno.  Nie wiem jak to jest zagranicą, ale jestem pewna, że u nas -w Polsce 99% to osoby, które żyją z dnia na dzień -płyną z prądem i jednym słowem marnują swoje krótkie życie wypełniając je NUDĄ i RUTYNĄ! A w życiu trzeba płynąć pod prąd! Wychodząc na przeciw trudnościom kształtujemy charakter i osobowość! Jeśli się uda je przezwyciężyć uczucia dumy i satysfakcji osobistej nie zabierze nam nikt!


Narzekanie jest trendy!!

Zadam Ci kilka podstawowych pytań:

 • kochasz swoją pracę?
 • czy zarabiasz kwotę, która w pełni Cię zadowala?
 • czy czas pracy jest idealnie dostosowany do Twoich potrzeb?
 • czy stać Cię na wakacje dla całej rodziny nad polskim morzem i ferie zimowe w górach?
 • czy jeździsz samochodem, który jest bezawaryjny lub bezproblemowo stać Cię na naprawę?
 • czy lubisz narzekać? Na pewno lubisz, bo narzekanie jest trendy!! (uznajmy, że tego pytania nie było)
 • jak wypijasz kilka głębszych narzekasz na swoje życie? Może nawet bez %%% żalisz się na wszystko?
 • czy kupujesz drobiazgi za swoje pieniądze, czy utrzymuje Cię Twoja druga połówka lub rodzice?
 • jesteś odpowiedzialną i w pełni niezależną osobą?
 • lubisz siebie?
 • patrząc wstecz na swoje życie, co widzisz, co czujesz? Jest tam uczucie szczęścia, dumy i spełnienia?


"Nie mam parcia na kasę" jest równo znaczne ze stwierdzeniem:


"chciałbym zarabiać więcej, ale nie chce mi się starać", "chciałbym jechać na wakacje za granicę ale musiałbym pracować więcej, dać z siebie więcej, by bylo mnie na to stać" (może na emeryturze pojedziesz)", "chciałabym być niezależna finansowo od męża, ale życie za jego pieniadze jest wygodniejsze", "chciałabym mieszkać w większym mieszkaniu lub domu, ale w sumie w wynajmowanej kawalerce też jakoś przekoczuję"


Chciałbym, ale mi się nie chce!

Żal, że czegoś nie masz możesz mieć TYLKO do siebie! UWAŻAJ! Lenistwo jest chorobą zakaźną!

Ile razy w życiu ktoś przychodzi z propozycją współpracy, ile razy nadarza się okazja do zmiany życia na lepsze ale brak Ci odwagi i chęci. Powiedzmy sobie szczerze NIE CHCE CI SIĘ! Wolisz wegetację od 1-go do 1-go niż w tym samym czasie zamiast wegetować wziąć się w garść i zacząć ŻYĆ!


UWAGA
Wyobraź sobie, że świat jest idealny! Jeśli jesteś realistą lub pesymistą masz sobie to tylko wyobrazić, chociaż wiem, że może to być dla Ciebie trudne. Postaraj się tylko na czas czytania tego posta. Bardzo Cie o to proszę:) Świat jest idealny. Masz wymarzoną pracę, zarabiasz wymarzoną sumę pieniędzy, masz wymarzony dom i wymarzony samochód. Odpowiedz sobie na pytania:

 • Wymarzona praca to...?Gdzie pracujesz? 
 • Zarabiam..... Ile zarabiasz?
 • Ile metrów ma powierzchnia Twojego domu?
 • Jaki samochód masz w garażu?
A teraz porównaj to z realnym światem: ile zarabiasz, gdzie pracujesz i co robisz na co dzień? Jak to się ma do idealnego świata? Który świat wybrałbyś, gdybyś mógł? Pewnie ten idealny, bo ten obecny jest do kitu! Prawda?? A dlaczego? Bo żyjesz z dnia na dzień! Marudzisz i nie robisz NIC, żeby zmienić cokolwiek na lepsze!

Pamiętaj! 
Każdy z nas jest egoistą!
Nie mów, że tak nie jest! Wszystko co w życiu robisz robisz dla siebie! Jeśli jesteś osobą spełnioną w pracy, zarabiającą satysfakcjonujące pieniądze, stać Cię na rzeczy o których zawsze marzyłeś, to jesteś osobą niezależną, która zna swoją wartość, a co za tym idzie Twoja druga połówka jest szczęśliwa mając taki skarb! Ty jesteś szczęśliwą osobą, Twoje dzieci mają świetny wzór do naśladowania, rodzice są dumni. Zasada jest prosta: jeśli Ty, Egoista jesteś szczęśliwy to wszystko wokół Ciebie jest szczęśliwe! 
A w związku trzeba się kierować zasadą 1+1=2 a nie 0,5+1,5=2 
Każde z nas musi do związku wkładać po równo: serca, pracy i miłości. Równowaga być musi, bo tylko wtedy jeden nie żeruje na drugim i jeden nie może mieć pretensji do drugiego. Zdrowa zasada udanych związków!

Drogi Kolego, Droga Koleżanko nie miejcie parcia na kasę, miejcie w życiu parcie na szczęście! Stawiajcie czoła problemom, nie ignorujcie ich, bo psychika tego nie zniesie! 

Żyje się raz! Działaj! Małe kroki ku szczęściu są lepsze niż codzienne kroki ku nic nierobieniu!
6 komentarzy:

 1. Kocham moje życie, moją pracę, bo mam czas dla Rodziny i Męża! NIE TOLERUJĘ LENIWYCH NARZEKACZY!

  OdpowiedzUsuń
 2. dobitne, bolesne - świetne. takie jak powinno być. a ja teraz siedzę i pracuję nad jednym celem, bo tak na prawdę tylko do niego dopisałam datę... i wiesz co? najprawdopodobniej go zrealizuję. "zeszyt" działa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasiek gratuluję, tekst dobitny i prawdziwy :D Ile razy słyszałyśmy to w naszym kierunku, od bliskich znajomych....Dopiszę tylko tyle, sam kształtujesz swoją rzeczywistość, ja to robię świadomie, jeśli Ci to przeszkadza, to trudno, za to nie będę przepraszać, mogę Ci jedynie podpowiedzieć jak to robić. pozdrawiam Agnieszka Stosór

  OdpowiedzUsuń
 4. idealnym dopełnieniem posta jest opis książki i sama książka SZTUKA WZBOGACANIA SIĘ: http://www.zlotemysli.pl/prod/6370/sztuka-wzbogacania-sie-wallace-d-wattles.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama prawda, ludzie są już tak skonstruwani że chcieliby więcej i więcej lecz sami nic nie dadzą od Siebie. Prowadzenie własnego biznesu to uczcowość wobec siebie :).

  OdpowiedzUsuń
 6. rewelacyjny wpis. prosty ( ale w dobrym tego słowa znaczeniu :) ) i dobitny.
  i daje do myślenia..

  OdpowiedzUsuń